E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17770
Lasīšanai: 2 minūtes

Darba devēja apmaksāts atvaļinājums pēc BKA

J
jautā:
14. augustā, 2019
Līga

Labdien! Esmu pedagoģe un no 2018. gada 31. augusta esmu bērna kopšanas atvaļinājumā. Darbā jāatgriežas 2020. gada 2. jūlijā. Pirms dekrēta tika izņemts ikgadējais atvaļinājums par nostrādāto periodu. Vai man, esot bērna kopšanas atvaļinājumā, tiek uzkrāts atvaļinājums, kuru iespējams izmantot uzreiz pēc bērna kopšanas atvaļinājuma?

A
atbild:
15. augustā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Laikā, kas dod tiesības uz darba devēja apmaksātu atvaļinājumu, ieskaita laiku, kad darbinieks bijis faktiski nodarbināts pie attiecīgā darba devēja, un laiku, kad darbinieks nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, ieskaitot:

1) pārejošas darbnespējas laiku;

2) grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laiku;

3) īslaicīgas prombūtnes laiku;

4) darba piespiedu kavējuma laiku, ja darbinieks prettiesiski atlaists no darba un atjaunots iepriekšējā darbā;

Savukārt minētajā laikā neieskaita bērna kopšanas atvaļinājuma laiku un atvaļinājuma laiku bez darba samaksas saglabāšanas, kas ir ilgāks par četrām nedēļām viena gada laikā.

Šādu kārtību nosaka Darba likuma 152. pants.

Tas nozīmē, ka bērna kopšanas atvaļinājumā (BKA) pavadītais laiks nedod tiesības uz darba devēja apmaksātu atvaļinājumu. Ja pirms tam viss atvaļinājums ir izmantots, tad Jums pēc BKA ir jāierodas darbā vai, piemēram, jāvienojas ar darba devēju par bezalgas atvaļinājuma izmantošanu līdz 4 kalendāra nedēļām, lai šis laiks tiktu ieskaitīts un neietekmētu turpmākā apmaksātā atvaļinājuma laiku, kā tika norādīts iepriekš.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU