TĒMA: Tieslietas

Krimināllikuma 177.pantā ir izmaiņas

J
jautā:
28. decembrī, 2012
Inga Stepane

Vai būs kādas izmaiņas 177.pantā KK?

A
atbild:
03. janvārī, 2013
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Jaunais likums „Grozījumi Krimināllikumā” 177.pantā ievieš šādas izmaiņas:
Pirmās daļas sankcija izteikta šādā redakcijā:
“Soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu”;
Otrās daļas dispozīcijā izslēgti vārdi “ja tā izdarīta atkārtoti vai”;
Otrās daļas sankcija izteikta šādā redakcijā:
“Soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas”;
Trešās daļas sankcijā aizstāti vārdi “no pieciem līdz trīspadsmit gadiem vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām” ar vārdiem “no diviem līdz desmit gadiem”.

Likums „Grozījumi Krimināllikumā” Saeimā tika pieņemts 2012.gada 13.decembrī, Valsts prezidents  šo likumu izsludināja 27.decembrī, taču spēkā tas stāsies 1.aprīlī.