E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 1745
Lasīšanai: 5 minūtes
2
1
2
1

Bāreņa mājokļa apmaksai konkrēta summa nav noteikta

J
jautā:
28. decembrī, 2012
Anonīms

Sveicināti. Esmu pilngadību sasniegusi bārene (nu jau gandrīz 20 gadi) un dzīvoju Rīgā. Esmu iestājusies dzīvokļu rindā un sociālajā dienestā man teica, ka varu tikmēr dzīvokli īrēt, kamēr valsts man nav to piešķīrusi. Sociālajā dienestā teica, ka summa, kurā man ir jāiekļaujas, ir 170Ls (īres maksa un komunālie maksājumi/skaitītāji), bet nupat mans brālis teica, ka neesot tāds likums vai ierobežojums, ka apmaksājot līdz 170Ls un viņš esot īrējis dzīvokli 220 Ls apmērā. Sakiet, kāda tad galu galā ir tā maksimālā summa (ja tāda ir) kādu sociālais dienests ir gatavs segt par īres maksu un komunālajiem maksājumiem kopā?

A
atbild:
03. janvārī, 2013
Rīgas dome
Lita Brice, Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja

Normatīvais akts, kas nosaka valsts paredzēto sociālo garantiju apmēru un pašvaldības palīdzības saņemšanas kārtību pilngadību sasniegušajiem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem (turpmāk – bāreņi) pēc ārpusģimenes aprūpes izbeigšanās, Rīgas pašvaldībā ir Rīgas domes 01.08.2006. saistošie noteikumi Nr.50 „Par pašvaldības palīdzību bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem pēc pilngadības sasniegšanas”.

Šo saistošo noteikumu V nodaļā ir noteikta kārtība un nosacījumi, kādi jāievēro, piešķirot pabalstu bārenim ikmēneša izdevumiem dzīvojamās telpas īrei un komunālajiem maksājumiem.

V. Pabalsts ikmēneša izdevumiem dzīvojamās telpas īrei un komunālajiem maksājumiem
14. Pabalsts ikmēneša izdevumiem dzīvojamās telpas īrei un komunālajiem maksājumiem tiek izmaksāts līdz dzīvojamās telpas piešķiršanai, ja bārenis ir reģistrējies Rīgas domes Mājokļu un un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes palīdzības reģistrā dzīvokļa jautājumu risināšanai.

15. Rīgas Sociālā dienesta sociālā darba speciālists pirms lēmuma par pabalsta piešķiršanu pieņemšanas apmeklē bāreni viņa dzīvesvietā un aizpilda veidlapu par klienta apsekošanu dzīvesvietā; to paraksta abas puses. Veidlapas par klienta apsekošanu dzīvesvietā paraugu apstiprina ar Rīgas domes Labklājības departamenta direktora rīkojumu.

15.1 Ja bārenis deklarējis dzīvesvietu ārpus Rīgas pilsētas administratīvās teritorijas, Rīgas Sociālā dienesta sociālā darba speciālists nosūta lūgumu par bāreņa dzīvesvietas apsekošanu tās pašvaldības sociālajam dienestam, kuram atbilstošajā administratīvajā teritorijā bārenis ir deklarējis dzīvesvietu. Pēc apsekošanas akta saņemšanas Rīgas Sociālais dienests lemj par pabalsta piešķiršanu.

16. Pabalsta saņemšanai bārenim papildus saistošo noteikumu 3.punktā minētajiem dokumentiem jāiesniedz Rīgas Sociālajā dienestā dzīvojamās telpas īres līguma kopija (uzrādot oriģinālu).

17. Rīgas Sociālais dienests sedz dzīvojamās telpas īres līgumā norādīto summu, t.i., dzīvojamās telpas īres maksu, un komunālos maksājumus.

17.1 Ja bārenim bijusi iespēja iepazīties ar vismaz trīs dažādu dzīvošanai derīgu izīrējamo dzīvojamo telpu īres piedāvājumiem un izvēlēties, bet bārenis no šiem piedāvājumiem nepamatoti atteicies vai arī nav sniedzis Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldei atbildi par saņemtajiem piedāvājumiem, pabalsta izmaksa tiek atteikta.
 
Kā redzams no normatīvā akta, nav noteikta konkrēta summa, kuru var izmaksāt bārenim dzīvojamās telpas apmaksai, bet, ņemot vērā  likumā „Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likums” minēto – pašvaldībai  finanšu līdzekļi (tātad arī pabalstiem atvēlētie budžeta līdzekļi)  un manta jāizmanto likumīgi un atbilstoši iedzīvotāju interesēm, novēršot to izšķērdēšanu un nelietderīgu izmantošanu. Līdz ar to Rīgas Sociālais dienests aicina bāreņus no piedāvātajiem īres dzīvokļiem izvēlēties īrēt lētāko mājokli ar iespējami mazu dzīvojamo platību.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU