Lasīšanai: 1 minūte

Darba devējam nav tiesību likt strādāt slimības laikā

J
jautā:
03. jūlijā, 2019
Anna

Slimības laikā (tika veikta kājas operācija – pēc traumas izņēma dzelzs tapu) saņēmu zvanu no darba devēja, kurš pieprasīja ierasties darbavietā, atsaucoties uz darbaspēka trūkumu (vienaldzība pret darbinieka veselības stāvokli). Vai tas ir pārkāpums no darba devēja puses?

A
atbild:
02. augustā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Jā, šāda darba devēja prasība ir prettiesiska – darbiniekam, lai pilnvērtīgi atveseļotos, ir jāievēro ārstējošā ārsta norādījumi. Savukārt slima darbinieka atrašanās darbavietā ne tikai paildzina atveseļošanās procesu, bet arī rada darba drošības riskus, jo ir lielāka iespējamība, ka tiks pieļautas kļūdas, kas var novest pie nelaimes gadījuma darbā. Ja darba devējs pieprasa darbiniekam, kam ir izsniegta darbnespējas lapa, ierasties darbā, par to ir jāziņo Valsts darba inspekcijai, kas var veikt darba devēja apsekošanu un, konstatējot pārkāpumu, piemērot administratīvo sodu.