E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17173
Lasīšanai: 2 minūtes

Par valsts amatpersonas statusa izbeigšanos

J
jautā:
05. jūnijā, 2019
Andris

Kad beidzas valsts amatpersonas statuss?

A
atbild:
25. jūnijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Lai sniegtu precīzu atbildi, būtu nepieciešama papildu informācija, kādam nolūkam tā ir nepieciešama. Piemēram, ja jautājums ir saistīts ar pienākumu iesniegt valsts amatpersonas deklarāciju pēc amata pienākumu pildīšanas beigām, ir jāņem vērā likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteiktais. Proti, minētā likuma 23. panta pirmās daļas trešais punkts paredz valsts amatpersonas pienākumu noteiktā termiņā un kārtībā iesniegt valsts amatpersonas deklarāciju, beidzot pildīt amata pienākumus.

Savukārt likuma 25. panta piektā daļa paredz, ka Valsts prezidents, Saeimas deputāti, Ministru prezidents, Ministru prezidenta biedrs, ministri, īpašu uzdevumu ministri un parlamentārie sekretāri, pašvaldību domju priekšsēdētāji un pašvaldību izpilddirektori, ja viņi attiecīgā amata pienākumus ir pildījuši ilgāk par trim mēnešiem, iesniedz 23. panta ceturtajā daļā minēto deklarāciju (deklarāciju, kuru iesniedz pēc tam, kad amata pienākumu pildīšana ir izbeigta). Šo deklarāciju iesniedz par 24 mēnešiem, kas seko pēc tam, kad valsts amatpersonas amata pienākumu pildīšana ir izbeigta. Deklarāciju par pirmajiem 12 mēnešiem iesniedz ne vēlāk kā 15. mēnesī, bet par nākamajiem 12 mēnešiem – ne vēlāk kā 27. mēnesī pēc tam, kad valsts amatpersonas amata pienākumu pildīšana ir izbeigta.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU