Lasīšanai: 1 minūte

Maksimālais brīvības atņemšanas sods samazināts par diviem gadiem

J
jautā:
12. decembrī, 2012
Aelita Yanushkovska

Laba diena! Kas mainīsies zem 175 daļas 2? Paldies.

A
atbild:
19. decembrī, 2012
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Krimināllikuma grozījumos 175.panta otrajā daļā dispozīcijā izslēgti vārdi „ja tā (zādzība – red.) izdarīta atkārtoti”, un sankcijā paredzēta šāda izmaiņa: “soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas”.

Pašlaik par attiecīgo noziedzīgo nodarījumu sods paredzēts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.
Grozījumi Krimināllikumā stāsies spēkā 2013.gada 1.aprīlī.