Lasīšanai: 1 minūte

Ja slimots, atvaļinājumu pārceļ vai pagarina

J
jautā:
04. jūnijā, 2019
Vladimirs

Ikgadējais atvaļinājums bija sadalīts divās daļās, pa divām nedēļām. Pēdējā darba dienā nepaveicās, nācās ņemt slimības lapu, rezultātā pirmās atvaļinājuma daļas pirmā nedēļa kļuva par slimības laiku. Tagad neizmantoto atvaļinājuma nedēļu kaut kad jāizmanto. Vai man ir pienākums neizmantotās atvaļinājuma dienas likt klāt atvaļinājuma otrai daļai? Vai tas nav obligāti? Paldies!

A
atbild:
13. jūnijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 150. panta sestā daļa nosaka, ka ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pārceļ vai pagarina darbinieka pārejošas darbnespējas gadījumā.

Tas nozīmē, ka puses vienojas, kā rīkosies, ja slimības dēļ atvaļinājuma izmantošana nav bijusi iespējama.

Jums nav obligāti pārceltais atvaļinājums jāpievieno kādai no atvaļinājuma daļām. Savukārt darba devējam nav tiesību atteikt atvaļinājuma pievienošanu atvaļinājuma daļai, pamatojot to ar sastādītu un apstiprinātu atvaļinājuma grafiku.