Uzturēšanās atļauja Latvijas pilsoņa laulātajam

J
jautā:
20. maijā, 2019
Baiba

Labdien! Es gribēju uzzināt – es ar savu otru pusīti gribu precēties, viņš ir Lietuvas pilsonis un dzīvo te jau kā 5 gadus. Vai apprecoties viņam būs uzturēšanas atļauja LV, vai ir jākārto dokumenti.

A
atbild:
23. maijā, 2019
Linda Balode
LV portāls

Uzturēšanās atļauja ir dokuments, kas ārvalstniekam dod tiesības uzturēties Latvijas Republikā noteiktu laiku. Pastāv divu veidu uzturēšanās atļaujas – termiņuzturēšanās atļaujas un pastāvīgās uzturēšanās atļaujas. Uzturēšanās atļauja nepieciešama, ja ārvalstnieks vai bezvalstnieks vēlas uzturēties Latvijā ilgāk par 90 dienām kalendārā pusgada laikā.

Saskaņā ar Imigrācijas likuma 25. panta pirmo daļu ārzemnieks, kurš ir Latvijas pilsoņa vai Latvijas nepilsoņa laulātais, ir tiesīgs pieprasīt:

  • pirmo reizi iesniedzot dokumentus, – termiņuzturēšanās atļauju uz vienu gadu;
  • otro reizi iesniedzot dokumentus, – termiņuzturēšanās atļauju uz četriem gadiem;
  • trešo reizi iesniedzot dokumentus, – pastāvīgās uzturēšanās atļauju.

Ja Jūsu topošais vīrs vēlēsies saņemt uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā sakarā ar ģimenes apvienošanu kā Latvijas pilsoņa vai nepilsoņa laulātais, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) jāuzrāda Latvijā atzīts derīgs ceļošanas dokuments un jāiesniedz šādi dokumenti:

  • noteikta parauga anketa uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai;
  • fotogrāfija;
  • dokuments, kas apliecina nepieciešamo iztikas nodrošinājumu;
  • maksājuma dokuments, kas apliecina valsts nodevas samaksu;
  • radniecību apliecinošu dokumentu kopijas.

Kā norādīts PMLP mājaslapā, pirms dokumentu iesniegšanas Jūsu topošā vīra uzaicinātājam PMLP jāapstiprina izsaukums.

Ja nepieciešama detalizētāka informācija, aicinām sazināties ar PMLP teritoriālās nodaļas klientu apkalpošanas centru.