Cilvēks ar invaliditāti var strādāt un saņemt piešķirto invaliditātes pensiju

J
jautā:
14. maijā, 2019
Elīza

Kādas ir tiesības nestrādājošam 2. grupas invalīdam? Ja ir iespēja atbilstoši savām spējām pielāgotā darba vidē strādāt, vai šāds invalīds var strādāt, nebaidoties, ka invaliditāte tiks atņemta? Invaliditātes pensija ir ļoti zema. Ap 170 eiro.

A
atbild:
16. maijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Cilvēks ar invaliditāti var strādāt, saņemt algu, nezaudējot invaliditātes pensiju. Valsts dažādā veidā atbalsta cilvēkus ar invaliditāti, tajā skaitā uzturot motivāciju iesaistīties darbā.

Invaliditāti nosaka, novērtējot cilvēka veselības stāvokli, funkcionālās spējas.

Pirmreizējas invaliditātes ekspertīzes veikšanai ģimenes/ārstējošais ārsts var nosūtīt:

  • strādājošu cilvēku – vienlaikus ar nosūtījumu darbnespējas lapas pagarināšanai pārejošas darbnespējas periodā;
  • nestrādājošu cilvēku – ja viņš ne mazāk kā pēdējos sešus mēnešus atrodas regulārā ģimenes ārsta uzraudzībā, ko apliecina ieraksti ambulatorā slimnieka medicīniskajā kartē.

Atkārtotu invaliditātes ekspertīzi veic, ja beidzies invaliditātes termiņš vai būtiski mainījies cilvēka veselības stāvoklis.