Lasīšanai: 1 minūte

Mājiņai uz riteņiem būvatļauja nav vajadzīga

J
jautā:
16. aprīlī, 2019
Inese

Labdien! Es īrēju zemes gabaliņu un vēlos iegādāties pārvietojamo mājiņu uz riteņiem, kur varētu pavadīt brīvdienas, izmēri apmēram 7 x 2,5 metri, nekādas komunikācijas netiks pievienotas, jautājums – vai man ir jākārto kādi dokumenti ar būvvaldi?

A
atbild:
15. maijā, 2019
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ministru kabineta noteikumu Nr. 529  “Ēku būvnoteikumi” 7. punktā cita starpā ir noteikts: būvniecības ieceres dokumenti nav nepieciešami pirmās vai otrās grupas vienstāva ēku bez pamatiem (piemēram, siltumnīca, nojume, lapene, paviljons) jaunai būvniecībai vai novietošanai ārpus publiskās ārtelpas.

Tātad nekādi dokumenti ar būvvaldi Jums nav jākārto.