Lasīšanai: 1 minūte

Darba līguma noslēgšana

J
jautā:
10. aprīlī, 2019
Ilze

Labdien! Vai komercpilnvaru ar tiesībām parakstīt darba līgumus var izsniegt personai, kura nav attiecīgās SIA darbinieks (dalībnieks)?

A
atbild:
17. aprīlī, 2019

Darba līguma noslēgšanas rakstiskās formas priekšnosacījumus reglamentē Darba likuma 40. panta 1. daļa. Savukārt Komerclikuma 40. panta 1. daļa nosaka komercpilnvarojuma jēdzienu: ja komersants, neizdodot prokūru, pilnvaro kādu citu personu viņa vārdā veikt komercdarbību, slēgt ar komersanta veikto komercdarbību saistītus noteikta veida darījumus vai arī slēgt ar komersanta veikto komercdarbību saistītus atsevišķus darījumus, tāda pilnvara (parastā komercpilnvara) attiecas uz visām tiesiskajām darbībām, kas parasti ir vērstas uz šādas komercdarbības veikšanu vai šādu darījumu slēgšanu.

Tādējādi, ja komersanta (SIA) paraksttiesīgā persona ir izdevusi parasto komercpilnvaru, kurā pilnvarniekam tiek piešķirts pilnvarojums slēgt darba līgumus komersanta vārdā, šādā veidā parakstīti darba līgumi ir noslēgti tiesiski.