Ko darīt, ja bērnam, par kuru tiek maksāti uzturlīdzekļi, ir cits tēvs

J
jautā:
08. aprīlī, 2019
Mairis

Labdien! Esmu alimentu maksātājs jau 10 gadus. Nolēmu uztaisīt DNS testu, un izrādās, ka bērns nav mans. Visus šos 10 gadus esmu maksājis svešam bērnam. Kā rīkoties, un ko var darīt!?

A
atbild:
16. maijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Šajā situācijā būtu jāsāk ar paternitātes apstrīdēšanu. Taču, lai atbildētu uz jautājumu, kā anulēt ierakstu par tēvu dzimšanas reģistrā, vispirms ir svarīgi zināt, uz kāda pamata ir noteikta paternitāte bērniem. Šim faktam ir būtiska nozīme, jo likumā noteiktie paternitātes apstrīdēšanas nosacījumi atšķiras, ja bērns piedzimis, mātei esot laulībā, un paternitāte noteikta automātiski pēc paternitātes pieņēmuma (tādā gadījumā tā ir prasība tiesā par paternitātes pieņēmuma apstrīdēšanu) vai ja bērns piedzimis ārpus laulības un paternitāte ir atzīta brīvprātīgi, vecākiem iesniedzot kopīgu iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā (tādā gadījumā tā ir prasība par paternitātes atzīšanas apstrīdēšanu).

Par katru no šiem gadījumiem LV portālā ir pieejami izvērsti skaidrojumi gan par likumā noteikto, gan par tiesu praksi:

Pareizākā rīcība būtu nekavējoties konsultēties ar advokātu, kas specializējies ģimenes tiesībās.