Lasīšanai: 1 minūte

Vai var konfiscēt auto, ja to vada tiesību izmantošanas aizlieguma laikā

J
jautā:
05. martā, 2019
Jānis

Labdien! Vai tiek konfiscēts uz ceļa transportlīdzeklis, ja tas tiek vadīts vadīšanas lieguma laikā (bez tiesībām)?

A
atbild:
07. martā, 2019
Linda Balode
LV portāls

Kā iepriekš LV portālam norādījusi Valsts policija, transportlīdzekli var izņemt, ja tas tiek vadīts atkārtoti gada laikā bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām (tās noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) vai ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kas piemērots pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros.

Ja persona sēžas pie stūres tiesību izmantošanas aizlieguma laikā, izņemot gadījumu, kad izmantošanas aizliegums piemērots pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros, transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu 40 eiro apmērā.

Ar kādu sodu jārēķinās, braucot pie stūres bez tiesībām, plašāk var meklēt LV portāla publikācijā.