Lasīšanai: 1 minūte

Vai SIA var dibināt saimnieciskās darbības veicējs

J
jautā:
03. martā, 2019
Karīna

Vai ar SIA (dibināšanu) var nodarboties fiziskā persona, kas reģistrējusies Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs? Kurš likuma pants to nosaka?

A
atbild:
07. martā, 2019
Uzņēmumu reģistrs
Viktorija Pogodina, Juridiskās nodaļas juriskonsulte

No vēstules nav saprotams, vai persona vēlas sniegt pakalpojumus, kas saistīti ar sabiedrības ar ierobežotu atbildību (turpmāk – SIA) dibināšanu, vai arī persona vēlas dibināt SIA kā tās dibinātājs. Gadījumā, ja persona vēlas dibināt SIA, norādāms sekojošais: saskaņā ar Komerclikuma 140. panta pirmo daļu sabiedrības dibinātājs ir fiziska persona, kura veikusi sabiedrības dibināšanas darbības vai kuras vārdā dibināšanas darbības veiktas. Komerclikums neaizliedz fiziskai personai, kura Valsts ieņēmumu dienestā (turpmāk – VID) reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicēja, dibināt SIA.

Arī VID apgalvo: nodokļu aprēķināšanu reglamentējošie normatīvie akti neierobežo personas, kas reģistrējusies VID saimnieciskās darbības veicēja statusā, tiesības dibināt SIA.