Mazbērnu tiesības mantot

J
jautā:
09. februārī, 2019
Lauris

Pirms 7 gadiem mirusi vecmamma, kurai bijuši trīs bērni un 6 mazbērni. Viens bērns miris (divu mazbērnu vecāks). Īpašums (māja) nonācis 2 bērnu pārziņā, kuri šobrīd māju pārdod. Kādas tiesības uz īpašumu un kā rīkoties šiem diviem vecmammas mazbērniem, kuru vecāks ir miris?

A
atbild:
27. martā, 2019
Latvijas notārs
Daina Trautmane, zvērināta notāre

No uzdotā jautājuma saprotams, ka vecmammas īpašumu divi bērni ir mantojuši – apstiprinājuši mantojuma tiesības katrs uz pusi mantojuma. Lai atbildētu pilnībā uz jautājumu, jāsaprot, vai trešais bērns mantojuma lietas kārtošanas brīdī bija dzīvs. Ja bija un no mantojuma atteicās, tad šobrīd viņa bērniem nav iespējams ne uz ko pretendēt. Ja bērns bija miris pirms savas mātes (vecmammas), tad uz viņa mantojuma daļu varēja pieteikties viņa bērni (mazbērni). No jautājuma nav saprotams, kādēļ tā nav noticis, tādēļ ieteikums doties pie advokāta, kas izvērtēs, kādas ir iespējas celt tiesā mantojuma prasību.