Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: E-vide

Oficiālā elektroniskā adrese biedrībām no 2020. gada būs obligāta

J
jautā:
08. februārī, 2019
Rūta

Labdien! Vēlos pavaicāt par oficiālo e-adresi. Biedrība un nodibinājums ir reģistrēts UR. Vai tas nozīmē, ka biedrībai un nodibinājumam ir obligāti jāievieš šī oficiālā adrese, neraugoties uz to, ka pastāv jau cita, iepriekš izvēlēta, elektroniskā pasta adrese, kas iegājusi apritē saziņai ar iestādēm un cilvēkiem?

A
atbild:
11. februārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Oficiālās elektroniskās adreses likums noteic, ka reģistros reģistrēts tiesību subjekts (tātad arī biedrības, nodibinājumi, kas reģistrēti Uzņēmumu reģistrā) e-adresi brīvprātīgi var izmantot no 2019. gada sākuma, bet no 2020. gada 1. janvāra e-adreses lietošana būs obligāta.