Lasīšanai: 1 minūte

Dārza iznomāšana no pašvaldības un zaudējumu atlīdzināšana

J
jautā:
14. janvārī, 2019
irina

30 gadus izmantojām dārzu (domes zeme). Septembrī deputāti pieņēma lēmumu atņemt zemi. Vēstuli atsūtīja tikai janvārī. Rudenī nopirkām mēslus, iestādījām kokus, nokrāsojām mājiņu. Kur to visu tagad likt? Kurš atmaksās mums to naudu?

A
atbild:
31. janvārī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Visticamāk, par zemes lietošanu ir noslēgts zemes nomas līgums. Tādēļ jautājumi par līguma izbeigšanas kārtību ir risināmi līgumā noteiktajā kārtībā, tostarp arī par iespējamo zaudējumu atlīdzināšanu, ja tādi nomniekam ir radušies. Ja nomnieks var pierādīt šos zaudējumus un to apmēru, tad saskaņā ar Civillikuma 1779. pantu un konkrētā līguma noteikumiem nomnieks ir tiesīgs prasīt atlīdzināt zaudējumus.