Ar AM kategorijas apliecību nedrīkst vadīt B kategorijas transportlīdzekli

J
jautā:
08. janvārī, 2019
Matiss

Kāds sods ir, ja brauc ar vieglo auto un ir AM kategorijas apliecība?

A
atbild:
14. janvārī, 2019
Linda Balode
LV portāls

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 23. panta astoto daļu, ja transportlīdzekļa vadītājs citas kategorijas transportlīdzekli, tai skaitā traktortehniku, vada tikai ar AM kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām, uzskatāms, ka šim transportlīdzekļa vadītājam, vadot attiecīgo transportlīdzekli, vispār nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.4 panta sestā daļa par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas), paredz uzlikt naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 280 līdz 430 eiro apmērā. Savukārt minētā panta septītā daļa par transportlīdzekļa vadīšanu atkārtoti gada laikā, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas), paredz transportlīdzekļa vadītājam piemērot administratīvo arestu no 5 līdz 15 diennaktīm un uzlikt naudas sodu 570 eiro apmērā.