Lasīšanai: 1 minūte

Papildu atvieglojums par invaliditāti 2019. gadā nemainās

J
jautā:
03. janvārī, 2019
Natalija

Labdien! Vai 3. grupas invalīdiem 2019. gadā mainīsies atvieglojums ( 2018. gadā tas bija 120 eiro mēnesī)? Strādāju, saņemu minimālo algu. Paldies!

A
atbild:
04. janvārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

2019. gadā ir palielināts neapliekamais minimums pensijas saņēmējiem, bija 250 eiro, šogad 270 eiro mēnesī. Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredzētās papildu atvieglojuma summas par invaliditāti nav mainītas. Cilvēkam ar 3. grupas invaliditāti šis atvieglojums arī šogad ir 120 eiro.

Pensionāra neapliekamo minimumu pensijai piemēro izmaksātājs (Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra).

Ja saņemat invaliditātes pensiju un tā ir mazāka par 270 eiro, tad neizmantoto neapliekamā minimuma daļu nodokļa samazināšanai varat norādīt, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā.