Lasīšanai: 1 minūte

Tiesas izdevumu segšanas kārtība

J
jautā:
11. decembrī, 2018
Laima

Labdien! Vai gadījumā, ja tiesas spriedums ir bijis man nelabvēlīgs un ir noteikts pienākums segt tiesas izdevumus, situācijā, ja šie izdevumi nav segti tiesas noteiktajā laikā, prasītājs var vērsties tiesā par šo izdevumu piedzīšanu?

A
atbild:
22. janvārī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Šādā gadījumā prasītājam tiesā nav jāvēršas, jo tiesas izdevumu piedziņa ir sprieduma izpildes jautājums. Šos izdevumus no parādnieka piedzīs tiesu izpildītājs likumā noteiktajā kārtībā pēc attiecīgā sprieduma spēkā stāšanās.