TĒMA: Mājoklis

Kas atbildīgs par aizbērtu notekūdeņu aku

J
jautā:
02. novembrī, 2018
Aija Gorbante

Remontējot ietvi, tika tīši un nolaidīgi aizbērta notekūdeņu aka. Pēc tam 13 mēnešus ne apsaimniekotājs, RNP, ne RD Satiksmes departaments (ietves remontētājs), ne vietējie iecirkņa speciālisti nespēja atklāt cēloni. Rezultātā lietus notekūdeņi izlauza ceļu caur metru biezu mājas ārsienu un pamatiem. Dzīvoklis ir pilnībā sabojāts un sapelējis. Loģiska doma pārbaudīt notekūdeņu aku radās Saeimas deputātei R. Ločmelei. Apmēram 40 minūšu laikā no akas iztīrīja divus spaiņus ar būvgružiem, pusķieģeļiem un dūņām. Mans dzīvoklis vairs neapplūst. Kur rodami eksperti, kas noteiks bojājumus dzīvoklī, pret kuru iestādi vērst zaudējumu piedziņu? Ir sakrāti daudzi dokumenti, bet neviens no tiem skaidri nepasaka vainīgo iestādi. Vai to var arī noteikt manis pieaicināts būveksperts?

A
atbild:
06. novembrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Sākotnēji nepieciešams konstatēt cēloni situācijai. Slēdzienu var lūgt sagatavot būvekspertam, kā arī pieaicināt iespējamās iesaistītās personas (namu pārvaldnieku, Rīgas domes pārstāvi). Pēc tam jāvēršas ar pretenziju par zaudējumu atlīdzināšanu, bet, ja zaudējumi netiek atlīdzināti, tad jāvēršas tiesā ar attiecīgu prasības pieteikumu.