Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja vandaļi noķēpājuši mājas ārsienas

J
jautā:
01. novembrī, 2018
Alex

Labdien! Sakiet, lūdzu, kas jādara situācijā, ja privātīpašumā izdarīts vandalisms, apzīmētas ārsienas?

A
atbild:
26. novembrī, 2018

Kā no pieredzes saka Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš, šādā gadījumā ir tikai divas iespējas: vai nu ārsienas notīrīt vai pārkrāsot, vai pie mājas norīkot sargus, kas potenciālos vandaļus notvertu un nodotu policijai, taču to izdarīt būs teju neiespējami. Par šādu pārkāpumu vainīgais var saņemt diezgan prāvu naudas sodu. V. Peipiņš iesaka īpašumu apdrošināt pret šāda veida vandalismu, un tas jau būtu preventīvs pasākums.

Tomēr, ja ēkas īpašnieks ir konstatējis, ka kāds ir sabojājis fasādi (arī ar grafiti), tad jāvēršas pašvaldības vai Valsts policijā ar iesniegumu, jo ir pārkāpts Krimināllikuma 185. pants par mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu.