Īpašuma dalīšana laulības šķiršanas gadījumā

J
jautā:
17. oktobrī, 2018
Aleksejs

Man ir radusies šāda situācija. Pirms laulības par maniem līdzekļiem tika iegādāts nekustamais īpašums. Laulībā šis nekustamais īpašums tika pārdots un iegādāts cits. Laulībā esam gadu. Īpašums zemesgrāmatā ir ierakstīts uz mana vārda, bet, kad tika iesniegts nostiprinājuma lūgums, neesmu atzīmējis to, ka īpašums ir tikai viena laulātā īpašums. Šobrīd dzīvojam šķirti, un sieva ir savākusi visu sadzīves tehniku, abas automašīnas (abi auto ir ierakstīti uz viņas vārda), viens auto tika iegādāts pirms laulības līzingā. Otrs auto iegādāts laulībā. Vai laulātajai ir tiesības pretendēt uz pusi no nekustamā īpašuma? Vai vispār uz kādu daļu no nekustamā īpašuma?

A
atbild:
23. oktobrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Laulības šķiršanas procesā Jums būs jāpierāda, ka laulības laikā nekustamā īpašuma iegādei izmantoti finanšu līdzekļi, kas gūti no pirmslaulības laikā iegūtā nekustamā īpašuma atsavināšanas.