Lasīšanai: 1 minūte

Pēc BKA jāsaglabā iepriekšējais vai līdzvērtīgs darbs

J
jautā:
13. oktobrī, 2018
Marija

Labdien! Drīz man ir jāatgriežas darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma. Vai darba devējs mani var atlaist, par pamatu minot nepietiekamu kvalifikāciju (līdz dekrētam darba devējam pretenziju nebija, taču šobrīd manā vietā strādā darbiniece ar augstāku kvalifikāciju)? Paldies!

A
atbild:
19. oktobrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūs atlaist nevar. Darbiniekam, kas izmantojis bērna kopšanas atvaļinājumu, ir jāsaglabā iepriekšējais darbs. To nosaka Darba likuma 156. panta ceturtā daļa.

Ja tas nav iespējams, darba devējam ir jānodrošina līdzīgs vai līdzvērtīgs darbus ar darbiniekam ne mazāk labvēlīgiem darba apstākļiem un nodarbinātības noteikumiem.