Lasīšanai: 1 minūte

Zemes lietošanas veidi un mērķi

J
jautā:
06. oktobrī, 2018
Skaidrīte

Īpašumā ir mantojuma zeme, no kuras 1,1 ha ir slīpums 95%, 0,4 ha 65%, pēc zemesgrāmatas ir lauksaimniecībā izmantojama zeme, kura nekad nav arta, sēta – uz zemes aug dabīga zāle. Pie kādas grupas pieder šāda zeme? Zemesgrāmata kārtota 1997. gadā.

A
atbild:
08. oktobrī, 2018
Zemkopības ministrija
Rūta Rudzīte, sabiedrisko attiecību speciāliste

Zemes lietošanas veidi ir norādīti zemesgrāmatas nodaļā reģistrētā robežplāna pielikumā – situācijas plānā. Ja šāda plāna jautātāja rīcībā nav, tad jāgriežas Valsts zemes dienesta attiecīgajā reģionālajā nodaļā, kur šo plānu vai informāciju var iegūt. Zemes lietošanas mērķi nosaka vietējās pašvaldības teritorijas plānojums, piemēram, lauksaimniecības zeme, mežsaimniecības zeme, apbūves teritorija utt.