Vai ir legāli internetā pasūtīt fenibutu

J
jautā:
09. septembrī, 2018
Andris

Sveiki! Vēlējos pajautāt, vai būtu legāli pasūtīt fenibutu (phenibut) uz Latviju internetā? Paldies!

A
atbild:
13. septembrī, 2018
Pārtikas un veterinārais dienests
Ineta Kupča, Veterināro objektu uzraudzības daļas vecākā eksperte

Zāles (sešu mēnešu lietošanai) pa pastu var saņemt, ja izpildīts sekojošais:

  • zāles ir oriģinālajā iepakojumā;
  • uz iepakojuma ir identificējami zāļu ražotājs un ražotājvalsts;
  • ir pirkuma čeks vai līdzvērtīgs dokuments, kas apliecina zāļu iegādi;
  • recepte vai ārstniecības iestādes izdots dokuments (dokumentiem svešvalodā pievieno apliecinātu tulkojumu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā apliecināmi dokumentu tulkojumi valsts valodā).

Ja viena zāļu veida oriģinālo iepakojumu skaits ir lielāks nekā trīs, zāļu lietošanu pamato personas rakstisks apliecinājums:

  • ar norādi par zāļu lietošanu personiskām vajadzībām;
  • ka zāles nav narkotiskie analgētiķi, jaunās psihoaktīvās vielas, aktīvās vielas, kā arī anaboliskie steroīdi, testosteroni, augšanas hormoni vai to analogi un ka persona uzņemas atbildību par šo zāļu lietošanu.