TĒMA: Nodokļi

Vai maksājumi par vasaras nometni var būt attaisnotie izdevumi

J
jautā:
04. septembrī, 2018
Linda

Labdien! Vai, iesniedzot IIN deklarāciju par 2017. gadu, drīkst tajā iekļaut izdevumus par bērna vasaras nometnēm (izdevumi par interešu izglītību), kurās apgādājamais ir piedalījies? Paldies!

A
atbild:
14. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Attaisnotajos izdevumos par interešu izglītības apgūšanu bērniem līdz 18 gadu vecumam ir iekļaujami maksājumi par tādu pulciņu apmeklējumu un programmu apgūšanu, ko nodrošinājusi izglītības iestāde vai citas juridiskās un fiziskās personas, kuras nav reģistrētas Izglītības iestāžu reģistrā, bet pašvaldībā ir saņēmušas attiecīgas licences (Izglītības likuma 47. pants).

Ne vienmēr vasaras nometne atbildīs likumā ietvertajam interešu izglītības ietvaram.

Pirms aizpildīt  2017. gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, deklarējot maksājumus par bērna vasaras nometni kā izdevumus interešu izglītībai, ieteicams caurlūkot Valsts ieņēmumu dienesta apkopoto informāciju par pašvaldību izsniegtajām licencēm interešu izglītības programmām. VID mājaslapā atrodama informācija par pašvaldību izsniegtajām licencēm.

Iespējams, ka sarakstā nav visu iestāžu. Par pašvaldības izsniegtajām licencēm ir jāinteresējas attiecīgajā pašvaldībā.

Ja rodas neskaidrības, ieteicams sazināties ar VID. To var gan telefoniski, gan elektroniski, arī klātienē.