Vai elektroniska darbnespējas lapa jāreģistrē papīra veidā

J
jautā:
23. augustā, 2018
olga

Labdien! Sakiet, lūdzu, sakarā ar e-veselības sistēmas ieviešanu un darbnespējas lapas izrakstīšanu elektroniski – vai medicīniskām personām jāreģistrē darbnespējas lapa vēl reģistrācijas žurnālā (papīra veidā)?

A
atbild:
29. augustā, 2018
Veselības inspekcija
Saiva Luste, Vadītāja biroja preses sekretāre

MK noteikumu Nr. 152 “Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība” 20. punkts paredz, ka “ārsts vai ārsta palīgs darbnespējas lapu sagatavo elektroniski veselības informācijas sistēmā atbilstoši normatīvajiem aktiem par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu. Darbnespējas lapu hronoloģiskā secībā reģistrē veselības informācijas sistēmā un precīzi aizpilda visas darbnespējas lapas ievades formas sadaļā paredzētās ailes, kuras attiecas uz konkrēto darbnespējas gadījumu. Ja tehnisku iemeslu dēļ darbnespējas lapu veselības informācijas sistēmā nav iespējams reģistrēt darbnespējas perioda pirmajā dienā, par kuru izsniegta darbnespējas lapa, to reģistrē ne vēlāk kā piecu darbdienu laikā. Ja darbnespējas lapas reģistrēšanas datums veselības informācijas sistēmā nesakrīt ar darbnespējas perioda pirmo dienu, par kuru izsniegta darbnespējas lapa, pamatojumu veselības informācijas sistēmā norāda attiecīgajā darbnespējas lapas ievades formas sadaļā”.

Noteikumi neparedz, ka darbnespējas lapa būtu vēl jāreģistrē žurnālā (papīra veidā).