Lasīšanai: 1 minūte

Jāmaksā tikai tik, cik ir parādā

J
jautā:
21. augustā, 2018
Kristīne

Labdien! Man ir parāds SIA “Vivus”, esmu ar viņiem nu jau pirms kāda laika vienojusies par grafika maksājumu (parāda atmaksu), kas tiek atmaksāts tieši viņiem! Šodien saņēmu zvanu no SIA “Paus Konsults” par to, ka man jāsamaksā 17,17 eiro – parāda atgūšanas izdevumi par SIA “Vivus” parādu.
Vai man jāmaksā SIA “Paus Konsults” tie 17,17 eiro, ja viss parāds nemaz vēl nav samaksāts?

A
atbild:
24. augustā, 2018
Linda Balode
LV portāls
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Elvijs Vēbers, zvērināts advokāts

Jums ir jāmaksā tikai tik, cik esat parādā.

Jums nav jāsedz nekādi parāda atgūšanas izdevumi, ja vien tie nav noteikti tiesas spriedumā vai tos nav noteicis tiesu izpildītājs, jo šādi izdevumi ir noteikti likumā. Parādu piedzinēju firmu izmaksas ir viņu saimnieciskās darbības izmaksas, un šādi izdevumi jums nav jāmaksā.

Vairāk lasiet LV portāla skaidrojumā “Ārpustiesas parādu piedziņa. Ko drīkst un nedrīkst darīt piedzinējs?”.