Vai atņemtu B kategorijas tiesību gadījumā tiek anulētas arī velosipēda tiesības

J
jautā:
17. augustā, 2018
Edgars

Labdien! Vēlējos uzzināt, ja ir atņemtas B kategorijas tiesības, vai tiek anulētas arī velosipēda/mopēda tiesības?

A
atbild:
21. augustā, 2018
Linda Balode
LV portāls

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 309. pants paredz, ka lēmumu par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu izpilda, izdarot attiecīgu ierakstu transportlīdzekļu un transportlīdzekļu vadītāju valsts reģistrā un traktortehnikas un tās vadītāju informatīvajā sistēmā un izņemot transportlīdzekļu vadītāja apliecību.

Ja transportlīdzekļa vadītājam atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības, bet transportlīdzekļu vadītāja apliecība nav izņemta, transportlīdzekļa vadītājam ir pienākums 10 dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas nodot nederīgo vadītāja apliecību Ceļu satiksmes drošības direkcijai, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrai vai Valsts policijai. Savukārt, izpildot lēmumu par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu, izņem visu transportlīdzekļu kategoriju vadītāja apliecības, izņemot velosipēda vadītāja apliecību.

Respektīvi, ja tiek atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības, braukt var tikai ar velosipēdu, taču tādā gadījumā ir nepieciešama velosipēda vadītāja apliecība.