Lasīšanai: 1 minūte

Vai dāvinājuma līgumu iespējams papildināt ar uztura līgumu

J
jautā:
16. augustā, 2018
Krišus

Vēlos noskaidrot, vai ir iespējams noslēgt uztura līgumu, ja dāvinājuma līgums jau ir bijis noslēgts iepriekš. Tas ir, vai ir iespējams papildināt dāvinājuma līgumu ar uztura līgumu?

A
atbild:
06. septembrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Indra Dogādova, zvērināta advokāte

Ja iepriekš bijis noslēgts dāvinājuma līgums, kuru puses nav izpildījušas, bet šobrīd vēlas noslēgt uztura līgumu, tad to ir iespējams darīt, noslēdzot uztura līgumu un vienojoties par dāvinājuma līguma atcelšanu. Var pastāvēt arī citi gadījumi, ja dāvinājuma līgums ir izpildīts vai ja ar dāvinājuma līgumu otrai pusei piešķirts vairāk vai mazāk mantas, nekā paredzēts uztura līgumā, kā arī citas situācijas, kas būtu apskatāmas un risināmas individuāli.