Lasīšanai: 1 minūte

Pēc bērna kopšanas atvaļinājuma – jauns individuālais darba gads

J
jautā:
14. augustā, 2018
Sanija

Labdien! Kā tiek aprēķināts atvaļinājuma periods, kad darbinieks atgriežas no bērna kopšanas atvaļinājuma? Piemēram, ja pirms BKA tiek izmantots ikgadējais apmaksātais atvaļinājums avansā. Personas periods sākas martā, un BKA aptuvenais laiks (pēc pirmsdzemdību un pēcdzemdību lapām B) ir, sākot ar janvāri. Tātad pirms BKA tiek izmantots atvaļinājums par pilnu periodu. Kad persona atgriezīsies, periods sāksies no tā datuma vai pārbīdīsies par tik ilgu laiku, cik sanāk gada griezumā no janvāra līdz martam?

A
atbild:
15. augustā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pēc atgriešanās no BKA darbiniekam mainās individuālā darba gada periods. Turpmāk individuālais darba gads tiek skaitīts no dienas, kad darbinieks pēc BKA ir atsācis strādāt. Izrietoši no tā arī atvaļinājumu turpmāk aprēķina par periodu šī jaunā individuālā darba gada ietvaros.