Pilnvara cilvēka aprūpei

J
jautā:
11. augustā, 2018
Lora

Vai cilvēks, kurš ir deklarēts ārzemēs un tur dzīvo, var nokārtot universālpilnvaru pār cilvēku, kurš ir deklarēts un dzīvo Latvijā un ir kopjams? (runa ir par meitu un māti)

A
atbild:
03. oktobrī, 2018
Latvijas notārs
Laila Lapiņa, zvērināta notāre

Ja esmu pareizi sapratusi jautājumu, tad pati nedzīvojat Latvijā un Jūsu mātei, kura dzīvo Latvijā, ir nepieciešama kopšana. Mātes vietā vai mātes aprūpei pilnvaru gan izdot nevarēsiet. Ja Jūsu mātei nepieciešama palīdzība pārstāvībai dažādās iestādēs, piemēram, sociālajā dienestā, viņa var izsniegt pilnvaru cilvēkam, kurš tad viņas vietā kārtos nepieciešamās formalitātes. Ja mātei ir grūtības pārvietoties, notāru var uzaicināt arī mājas vizītē. Gadījumā, ja mātes veselības stāvoklis neļauj saprast savas rīcības nozīmi un sekas, tad Jūs varat risināt jautājumu par aizgādņa iecelšanu, vēršoties ar iesniegumu bāriņtiesā. Turpmākai jautājuma risināšanai ieteiktu vērsties pie jebkura zvērināta notāra, tajā skaitā izmantot iespēju pieteikties attālinātai konsultācijai video režīmā portālā www.latvijasnotars.lv.