TĒMA: Mājoklis

Smēķēt savā dzīvoklī nav aizliegts

J
jautā:
07. augustā, 2018
anda

Labdien! Gadiem cīnāmies ar trešā stāva kaimiņu, kurš regulāri ar saviem ģimenes locekļiem pīpē pie sava virtuves novilcēja, līdz ar to visa cigarešu dūmu smaka un citas smakas nāk manā vannas istabā. Esam gan aizrādījuši, gan lūguši, bet rezultāts nekāds. Vannas istaba gan naktī, gan rītā, gan dienā smird, nerunājot jau par dvieļiem un citām lietām, kuras atrodas vannas istabā. Pats trešā stāva kaimiņš ir arī mājas apsaimniekotājs, līdz ar to viņš mani pasūta vienu māju tālāk. Vai tiešām nav nekāda likuma, kas ierobežotu viņa rīcību? Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
03. septembrī, 2018
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Latvijas Nekustamā īpašnieka pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš skaidro: “Ar šādu rīcību ir diezgan grūti cīnīties. Kā ne reizi esmu sacījis: visiem gadījumiem likuma normas uzrakstīt nav iespējams – un smēķēt privāta dzīvokļa iekštelpās nav aizliegts. Loģiskākais veids, kā novērst problēmu, būtu pārrunas ar kaimiņu un abām pusēm pieņemama vienošanās. Taču šoreiz tā, šķiet, nav iespējama. Kā tehnisku risinājumu varētu ieteikt vannas istabā ierīkot piespiedu ventilāciju, kas neļautu dūmu un citām smakām iekļūt telpā.”