Kā nodrošināties, lai māte un brālis neizprasa mantojuma neatņemamo daļu

J
jautā:
19. jūlijā, 2018
Santa

Labdien! Situācija ir šāda – mana ome testamentā mani norādījusi kā vienīgo mantinieci. Tagad viņa vēlas nodrošināties, lai neviens nevarētu apstrīdēt mantojumu, un grib, lai mana māte un mans brālis uzraksta iesniegumu par to, ka viņi atsakās no savām mantotāju tiesībām par labu man. Vai tas ir iespējams, un, ja jā, kā pareizi pašiem šādu iesniegumu uzrakstīt? Vai tomēr visiem kopīgi jādodas pie notāra, kur ome rakstījusi testamentu?

A
atbild:
05. septembrī, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Kā LV portālam norādīja Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs un zvērināts notārs Jānis Skrastiņš, vienīgā iespēja ir slēgt mantotāju atteikšanās līgumu, ar kuru Jūsu māte un brālis atsakās mantot par labu Jums. Līdz ar šāda līguma parakstīšanu viņi zaudē savu mantošanas tiesību, tostarp arī tiesības izprasīt savu neatņemamo daļu. Mantotāja atteikšanās līgums slēdzams rakstiski. Ja līgums tiks slēgts notariālā akta formā, tas tiks reģistrēts Publisko testamentu reģistrā un būs tūlīt redzams notāram, kurš uzsāks mantojuma lietu.

Plašāks izklāsts pieejams e-konsultācijā par līdzīgu jautājumu: “Kā rīkoties, lai mantojums netiktu apstrīdēts”.