Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kaimiņa logi ugunsmūrī

J
jautā:
13. maijā, 2018
Rolands

Mans īpašums robežojas ar ēku un tās sienu, kas tautā saukta par ugunsmūri. Tieši uz robežas ēkā iebūvēti logi uz manu sētu, kuri nav ugunsdroši, kā paredzēts likumā. Nezinu, vai logu būvniecība ir saskaņota. Savu īpašumu iegādājos nesen, kaimiņam logi jau bija. Ko un cik tuvu drīkstu stādīt vai būvēt? Vienkārši nejūtos komfortabli, ka tevi novēro visu diennakti.

A
atbild:
15. maijā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Jautājumā skartās problēmas par ugunsmūri (ugunsdrošo sienu) tiesisko risinājumu nosaka 2015. gada 30. jūnija Ministru kabineta noteikumi Nr. 333 “Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 201-15 “Būvju ugunsdrošība””.

Jautājuma autoram gan par ugunsdrošajā sienā izbūvētajiem kaimiņa logiem, gan arī par paša būvniecības ieceri būtu nepieciešams interesēties vietējās pašvaldības būvvaldē.