Lasīšanai: 1 minūte

Atpūtas dienās dubultā samaksa nepienākas

J
jautā:
10. maijā, 2018
Santa

Labdien! Mans jautājums saistīts ar svētku dienām 8. jūliju un 18. novembri. Kalendārā nākamās dienas ir kā brīvdiena, jo svētki iekrīt svētdienā, bet grāmatvežu darba laika kalendārā ir rakstīts, ka arī tās nākamās dienas – 9.07. un 19.11. – ir svētku dienas. Vai tā ir, ka gan 08.07., 09.07., 18.11., gan 19.11. ir svētku dienas ar dubulto apmaksu?

A
atbild:
17. maijā, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Likuma “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” 1. pants nosaka, ka gadījumā, ja svētku dienas – 4. maijs, Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma diena un 18. novembris – iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu. Tādējādi brīvdienas – 9. jūlijs un 19. novembris – ir uzskatāmas par atpūtas dienām. Ja darbinieks šajās dienās tiek nodarbināts, Darba likuma 68. pantā noteiktā piemaksa par darbu svētku dienā viņam nepienākas.