TĒMA: Drošība

Krimināllikuma 260.panta 3.daļā grozījumi nav paredzēti

J
jautā:
15. septembrī, 2012
MaRtins

Kādi grozījumi būs Krimināllikuma 260.pantam 3.daļai, kas stāsies spēkā 2013.gadā? Un vai tie grozījumi kā iespaidos cilvēkus, kas jau sodu izcieš pēc vecā Krimināllikuma, ja kad pieņems jauno likumu, cilvēks jau pusi būs izcietis no soda un viņam ir augstāka pakāpe ieslodzījumu vietā, kā arī pirms tam agrāk sodīts nebija un ir pirmo reizi cietumā. Vai tiem cilvēkiem amnestija nepienāksies?

A
atbild:
18. septembrī, 2012
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Pašlaik pieņemtajos Krimināllikuma grozījumos, kas stāsies spēkā 2013.gada 1.janvārī, 260.panta trešajā daļā ir noteikts:
(3) Par šā panta pirmajā, 1.1 vai otrajā daļā paredzēto nodarījumu, ja tas izdarīts alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.”
Jāteic, ka šis regulējums neatšķiras no pašlaik spēkā esošā.

Saeimā otrajam lasījumam tiek gatavoti grozījumi Krimināllikumā, kuros saistībā ar 260.pantu paredzētas šādas izmaiņas:
izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:
„soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu";
 izteikt 1.1 daļas sankciju šādā redakcijā:
 "soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu";
 izslēgt otrās daļas sankcijā vārdus "atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā".
Likuma 260.panta trešajā daļā grozījumi pašlaik nav paredzēti.
Tā kā minētais likumprojekts vēl tiks izskatīts Saeimā divos lasījumos, tajā, protams, iespējamas arī izmaiņas.

Piebilde. Šī Tieslietu ministrijas atbilde pievienota vēlāk.

Tieslietu ministrijas Krimināltiesību departamenta vadītāja Indra Gratkovska:
"Informējam, ka Kriminālsodu politikas koncepcijas likumprojektā "Grozījumi Krimināllikumā" Krimināllikuma 260.panta trešajā daļā grozījumi nav paredzēti."