Lasīšanai: 1 minūte

Ērču encefalīta endēmisko teritoriju saraksts 2018. gadā

J
jautā:
06. aprīlī, 2018
Signe

Vai 2018. gadā arī tiek apmaksāta ērču encefalīta vakcinācija endēmiskajos rajonos? Un vai turpinās 50% atlaide bērniem līdz 2 gadu vecumam?

A
atbild:
10. aprīlī, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Arī šogad visiem bērniem, kuru dzīvesvieta deklarēta ērču endēmiskajā teritorijā, valsts nodrošina bezmaksas vakcinācijas kursu pret šo bīstamo infekcijas slimību. 2018. gadā par augsta riska teritorijām atzīts 31 Latvijas novads.

Papildus vakcinācijas kalendāram valsts neatkarīgi no pacienta deklarētās dzīvesvietas kompensē vakcināciju pret ērču encefalītu 50% apmērā visiem bērniem līdz 24 mēnešu vecumam. Savukārt grūtniecēm un sievietēm līdz 42 pēcdzemdību perioda dienām vakcināciju pret ērču encefalītu apmaksā 25% apmērā. Šādu iespēju nodrošina īpaši zīdaiņiem un jaunajām māmiņām izveidotais kompensējamo zāļu M saraksts, kurā ir iekļautas arī vakcīnas pret ērču encefalītu.

Sīkāks izklāsts LV portāla skaidrojumā “Bezmaksas ērču pote bērniem 31 novadā”.