Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ar IIN neapliekamie ienākumi

J
jautā:
06. aprīlī, 2018
Mihails

Labdien! Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, pamanīju, ka gūtajos ienākumos (D1 forma) ir ailīte “Neapliekamie ienākumi”, kurā ir ierakstīta summa. Gribēju uzzināt – no kā šī summa veidojas? Paldies!

A
atbild:
09. aprīlī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Gada ienākumu deklarācijas pielikumā D1 (taksācijas gadā Latvijas Republikā gūtie ienākumi) 3. ailē “Neapliekamie ienākumi” norāda neapliekamos ienākumus (apdrošināšanas atlīdzības, ienākumus no valsts un pašvaldību parādzīmēm, normatīvajos aktos noteiktos pabalstus, kas izmaksāti no budžeta, no mantojuma gūto ienākumu, no budžeta līdzekļiem piešķirtās mācību iestāžu stipendijas, uzturlīdzekļus, no darba devēja saņemto bēru pabalstu likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteikto normu ietvaros un citus likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. pantā noteiktos neapliekamo ienākumu veidus).