Lasīšanai: 1 minūte

Svētku dienu apmaksa – atbilstoši nolīgtajam darba laikam

J
jautā:
05. martā, 2018
Dace Kolmane

Labdien! Darba līgumā man ir noteikta mēneša alga pilna darba laika ietvaros. 2018. gadā no 15. līdz 19. janvārim man bija A slimība lapa. Vai man pienākas kompensācija par 1. janvāri, kas iekrita pirmdienā?

A
atbild:
21. martā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar likumu “Par svētku  un atceres  dienām” 1. janvāris ir svētku diena. 2018. gadā 1. janvāris iekrita pirmdienā.

Atbilstoši Darba likuma 74. panta pirmās daļas 8. punktam darba devējam ir pienākums izmaksāt noteikto atlīdzību, ja darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, tai skaitā  neveic darbu svētku dienā, kas iekrīt darbiniekam noteiktajā darba dienā.

Tādējādi, ja atbilstoši Jūsu nolīgtajam darba laikam (no norādītās informācijas pieņemot, ka tas ir normālais darba laiks) citkārt pirmdiena ir Jūsu darba diena, tad darba devējam šī diena ir jāapmaksā.