E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 13627
Lasīšanai: 2 minūtes

Pašvaldība un lauksaimniecības zemes noma

J
jautā:
12. janvārī, 2018
Ansis

Jautājums par pašvaldībai piederošu lauksaimniecības zemes nomu. Mani interesē lauksaimniecības zemes noma, kas robežojas ar man piederošu zemes gabalu. Griezos pašvaldībā ar pieprasījumu iznomāt šo zemes gabalu, bet saņēmu (nepārliecinošu) atteikumu, jo uz papīra tas zemes gabals ir jau iznomāts (līgums līdz 2019. gada jūnijam). Bet nomnieks jau vairāk nekā 1,5 gadus ir aizsaulē! Jautājums: vai tā varētu būt? Vai šādu līgumu var vispār mantot? Ja neviens no tuviniekiem nevēlas to zemi (esmu apjautājies)? Vai tiešām jāgaida, kad beigsies līguma termiņš? Vai tiešām zemei ir jāiet postā (pamazām aizaugot ar latvāņiem) tikai tāpēc, ka ir līgums, kurš teorētiski netiek pildīts? Un neviens nemaksā ne nomu, ne nodokli.

A
atbild:
18. janvārī, 2018
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Laura Jansone, Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste

Civillikuma 705. panta pirmā daļa nosaka, ka ar mantojuma iegūšanu uz mantinieku līdz ar mantojuma atstājēja tiesībām (702. un turpmākie panti) pāriet arī visas viņa saistības, izņemot tīri personiskās. Līdz ar to izriet, ka zemesgabala nomnieka nāves gadījumā pašvaldība ir tiesīga iznomāt zemesgabalu citai personai, ja zemesgabala nomnieka mantinieks nomas tiesības ir atraidījis. Vienlaikus likums pamatā nosaka pašvaldībai tiesības iznomāt tās īpašumā, valdījumā esošo vai piekrītošo zemi, nevis pienākumu. Līdz ar to tikai pašvaldības kompetencē ir izlemt, vai attiecīgo zemesgabalu nodot lietošanā citai personai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU