Vidējās izpeļņas aprēķinam izmanto reāli nostrādāto pēdējo periodu

J
jautā:
29. decembrī, 2017
Sanita

Labdien! Pedagoģe bija uz slimības lapas no 2017. gada marta līdz 2017. gada augustam, tad viņa bija ikgadējā atvaļinājumā, darbā izgāja 3. oktobrī. Oktobri, novembri nostrādāja, decembra sākumā atkal aizgāja uz slimības lapas. 3. janvārī viņa iet prom, jo arodārsts ir atzinis, ka viņa nevar strādāt šai amatā. Atlaišanas pabalsts viņai pienākas 4 mēnešu vidējās izpeļņas apmērā. Jautājums ir: kā pareizi aprēķināms pabalsts? Jāņem pēdējie 2 nostrādātie mēneši un vēl 4 pirms ilgstošās slimošanas vai tikai pēdējie 2 mēneši?

A
atbild:
04. janvārī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Vidējās izpeļas aprēķinu pamatos nosaka Darba likuma 75. pants.

Situācijā, ja darbiniece nav strādājusi likumā noteikto – pēdējo sešu mēnešu – periodu, vidējā izpeļņa aprēkināma atbilstoši 75. panta otrajai daļai. Proti, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par periodu, kurā darbinieks ir strādājis pirms saslimšanas vai citas attaisnotās prombūtnes. Tātad aprēķins veicams par pēdējo nostrādāto periodu. Konkrētajā gadījumā aprēķinu veidos nostrādātās dienas oktobrī, novembrī un decembrī līdz pēdējam darbnespējas periodam.