Lasīšanai: 1 minūte

Mantojuma prasības noilgums

J
jautā:
05. decembrī, 2017
INDRA

Sakiet, lūdzu, zinu, ka man bija mantojums no radiniekiem pirms kādiem 10 gadiem, bet man par to neviens nepavēstīja, tikai tagad to uzzināju, māsa visu pievāca sev. Vai varu kaut kādā veidā to pierādīt? No kā man ir jāsāk? Paldies!

A
atbild:
19. decembrī, 2017
Laura Studente
LV portālam

Civillikums nosaka – tad, kad aicinātais mantojumu jau pieņēmis, viņš to vairs nevar atraidīt, bet, ja atraidījis, tad vairs nevar to pieņemt vēlāk, kā arī mantojuma prasību, ar kuru aizsargā mantojuma tiesību, var celt katrs mantinieks, vienalga, vai viņš aicināts pēc likuma, testamenta vai līguma un vai viņš prasa visu mantojumu vai tikai tā daļu.

Mantojuma prasība noilgst pēc piecu gadu notecējuma, skaitot no tās dienas, kad radusies tiesība šo prasību celt. Ņemot vērā minēto, Jūs varat vērsties pie zvērināta notāra, lai saņemtu konsultāciju, kas konkrētajā situācijā darāms. Mājaslapā www.latvijasnotars.lv ir norādīts visu Latvijas notāru saraksts, prakses vietu adreses, kontakttālruņi.