Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Paternitāte, ja personai ir 27 gadi

J
jautā:
21. augustā, 2017
Hromosomka

Vai tiesas ceļā var noteikt paternitāti pilngadīgam cilvēkam (27 gadi)?

A
atbild:
04. septembrī, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Elvijs Vēbers, zvērināts advokāts

Jā, var. Civillikuma 158. pants it kā nenosaka nekādus ierobežojumus bērna vecumam, tomēr praksē ir gadījumi, kad tiesas piemēro vispārējo noilguma termiņu 10 gadi. Piemēram, ja prasību ceļ pats bērns pēc pilngadības sasniegšanas, tad viņš to var darīt līdz 28 gadu vecumam, lai gan likums tieši neko tādu nenosaka.