Lasīšanai: 1 minūte

Bērni manto no vecākiem neatkarīgi no laulību skaita

J
jautā:
10. augustā, 2017
Daiga

Labdien! Esmu sava vīra otrā sieva. Pirmajā laulībā viņam ir divi bērni, arī mums ir divi bērni. Laulības laikā iegādājāmies dzīvokli, dzīvoklis noformēts uz vīra vārda. Vai vīra nāves gadījumā viņa bērniem no pirmās laulības ir tiesības saņemt mantojumā savu dzīvokļa daļu? Paldies!

A
atbild:
29. augustā, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Elvijs Vēbers, zvērināts advokāts

Jā, protams. Bērni manto no saviem vecākiem neatkarīgi no viņu laulību skaita, jo mantojuma tiesības pastāv uz radniecības pamata (likumiskā mantošana). Tēva došanās jaunā laulībā un vēl citu pēcnācēju radīšana neietekmē radniecību ar bērniem no iepriekšējām laulībām un līdz ar to arī mantojuma tiesību. Tēva mantinieki būs visi viņa bērni tēva nāves brīdī neatkarīgi no dzimšanas pirmajā, otrajā vai piektajā laulībā vai pat ārlaulībā.