E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 12514
Lasīšanai: 2 minūtes

Kopīpašums un metāla garāža auto remontam

J
jautā:
03. augustā, 2017
Indriķis Polcs

Rīgas pilsētā zemes gabalam ar domājamām daļām ir 6 īpašnieki. Viens no īpašniekiem uzstāj, ka grib novietot metāla garāžu auto remontam. Vai viņam ir tiesības to darīt, ja kāds no īpašniekiem nepiekrīt, un vai vajadzīga saskaņošana ar būvvaldi?

A
atbild:
15. augustā, 2017
Rīgas pilsētas būvvalde
Dace Skalbe, Būvniecības kontroles pārvaldes Būvniecības tiesību izvērtēšanas nodaļas vadītāja, galvenā juriskonsulte

Civillikuma 1068. pants paredz, ka rīkoties ar kopīpašuma priekšmetu, kā visumā, tā arī noteiktās atsevišķās daļās, drīkst tikai ar visu kopīpašnieku piekrišanu; bet ja kāds no viņiem rīkojas atsevišķi, tad šī rīcība ne vien nav spēkā, bet arī uzliek pēdējam pienākumu atlīdzināt pārējiem zaudējumus, kas viņiem ar to nodarīti. Tā paša panta otrā daļa nosaka, ka neviens atsevišķs kopīpašnieks nevar bez visu pārējo piekrišanas ne apgrūtināt kopīpašuma priekšmetu ar lietu tiesībām, ne atsavināt to visā tā sastāvā vai pa daļām, ne arī kaut kādi to pārgrozīt. Tādēļ katram kopīpašniekam ir tiesība protestēt pret tādu viena vai visu pārējo kopīpašnieku rīcību, un šo tiesību viņam nevar atņemt ar balsu vairākumu.

Ņemot vērā iepriekš minēto, ja zemes gabals pieder vairākiem kopīpašniekiem (katram domājamās daļas no zemes gabala), jebkura būvniecība uz zemes gabala ir jāsaskaņo ar visiem zemes gabala kopīpašniekiem.

Ierosinot pirmās grupas ēkas būvniecību (mazēka, kuras apbūves laukums nav lielāks par 25 kv.m.), Būvvaldē jāiesniedz paskaidrojuma raksts pirmās grupas būves būvniecībai (novietošanai). Ierosinot otrās vai trešās grupas ēkas jaunu būvniecību vai novietošanu, Būvvaldē jāiesniedz būvniecības iesniegums un būvprojekts minimālā sastāvā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU