Ja slimības lapa ir ilgāk par pusgadu, darba līgumu var uzteikt

J
jautā:
15. maijā, 2017
Anžela

Labdien. Es strādāju trījos darbos. Salauzu kāju. Drīz noslēgsies pēdēja sestā B slīmības lapa. Ja pēc VDEAK komisijas man pagarinās vēl uz trīm mēnešiem slīmības laiku (paredzēta vēl viena operācija), vai darba devējam ir tiesības man atbrivot no darba?Paldies.

A
atbild:
22. maijā, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 101. panta pirmās daļas 11. punkts  dod tiesības darba devējam atbrīvot darbinieku, kas nepārtraukti slimo ilgāk par sešiem mēnešiem, ja darbnespēja ir nepārtraukta, vai arī darbnespēja ilgst vienu gadu triju gadu periodā, ja atkārtojas ar pārtraukumiem. Šajā laikā neieskaita grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu, kā arī darbnespējas laiku, ja darbnespējas iemesls ir nelaimes gadījums darbā vai arodslimība.

Darba līgumu darba devējam ir tiesības uzteikt rakstiski.

Ja darba devējs vēlas ar šādu darbinieku pārtraukt darba tiesiskās attiecības, tad darba līgums ir jāuzsaka 10 dienas iepriekš.

Ja darba devējs ilgstošas slimošanas dēļ vēlas atlaist darbinieku, kas ir arodbiedrības biedrs, atlaišana jāsaskaņo ar arodbiedrību.

Pārtraucot darba attiecības, pamatojoties uz ilgstošu darbnespēju, darba devējam ir pienākums darbiniekam izmaksāt atlaišanas pabalstu atbilstoši uzņēmumā nostrādātajam laikam un saskaņā ar Darba likuma 112. pantā minētajiem apmēriem.

Vairāk informācijas par šo tēmu lasiet skaidrojumā Drīkst atlaist darbinieku, kas pusgadu nepārtraukti slimo.