Labdien! Ja dzīvoklim mainījies īpašnieks, bet ir palikuši parādi par komunālajiem pakalpojumiem, un iepriekšējais īpašnieks, juridiska persona, vairs nav atrodams, vai parādi paliek uz visu dzīvojamo māju, netiek dzēsti?
Atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likuma 10. un 13. pantam katra dzīvokļa īpašnieka pienākums ir veikt maksājumus par apsaimniekošanu un saņemtajiem pakalpojumiem. Pārdodot dzīvokli, uz jauno īpašnieku parāds nepāriet.
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis LV portālam skaidro: „Par īpašumu ir atbildīgs tas, kuram tas pieder, un tam arī jāmaksā. Tātad jāmaksā no brīža, kad apstiprināts īpašuma pirkuma darījums. Jebkurā gadījumā pircējam ar pārdevēju jāvienojas par visu saistību nokārtošanu, tā būtu pareizi.”
Viņš arī atzīst, ka problēma arvien ir nenokārtoti maksājumi, ja tos no iepriekšējā dzīvokļa īpašnieka nav iespējams piedzīt. Tomēr apsaimniekotājs, ja iepriekšējais īpašnieks vairs nav atrodams, var vērsties pie atsevišķo pakalpojumu sniedzējiem, lai viņi attiecīgās summas dzēš, un tad parādi vairs nepaliek dzīvojamai mājai.
Taču šajā gadījumā ir svarīgi, ar ko līgums par pakalpojumu sniegšanu ir noslēgts – vai ar pārvaldnieku dzīvokļu īpašnieku vārdā, vai tieši ar attiecīgā dzīvokļa īpašnieku. Ja ar pārvaldnieku, tad parāds patiešām paliks mājai.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!