Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Latvijā nav mantojuma nodokļa

J
jautā:
25. janvārī, 2017
Inese

Pēc mammas nāves saņēmu viņas uzkrājumus bankā - 750 eiro, kuri no viņas konta tika pārskaitīti manējā. Vai man no šīs summas ir jāmaksā kāds nodoklis?

A
atbild:
26. janvārī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijā mantojumu kā ienākumu ar nodokli neapliek. Tas noteikts likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. pantā (Ar nodokli neapliekamo ienākumu veidi). Viens no tiem ir:  mantojuma rezultātā gūtais ienākums, izņemot autoratlīdzību (honorāru), kuru izmaksā autortiesību mantiniekiem.